×
اطلاعات تماس

شعبه 1
----
----
تهران-تهرانپارس شرقی

چرا کتاب صوتی؟

ورود کتاب صوتی به دنیای امروزی یکی از مقوله‌هایی است که کتابخوان‌ها با آن مواجهند. با وجود علاقه‌ی این گروه به کتاب کاغذی سرعت پیشرفت و کمبود زمان برای مطالعه حتی این دسته از مخاطبان کتاب را نیز تحت تاثیر قرار داده و آنها را به سمت شنیدن کتاب به جای خواندن آن سوق داده است.
عاشقان واقعی کتاب از هر فرصتی برای ورود به دنیای جادویی کتاب استفاده خواهند کرد همین مسئله باعث شده کتاب صوتی جایگاه خود را در بین مخاطبان به دست بیاورد و روز به روز بر تعداد علاقه‌مندان آن افزوده شود. 
 
اجراهای دلنشین کتاب‌ صوتی
یکی از جذابیت‌های کتاب‌های صوتی این است که این کتاب‌ها به گونه‌ای هنرمندانه اجرا می‌شوند. کسانی که این کتاب‌های صوتی را می‌خوانند گویی جان تازه‌ای به آنها می‌دهند. بعضی ازاین کتاب‌ها اجراهای صوتی نمایشنامه‌هایی هستند که توسط چند بازیگر دقیقا مثل یک تئاتر رادیویی اجرا می‌شوند.
استفاده از موسیقی و جلوه‌‌های صوتی یکی دیگر از موارد جذاب این کتاب‌ها هستند. در برخی ازاین کتاب‌ها افراد معروف زندگی‌نامه‌ی خود را می‌خوانند وشنیدن این کتاب با صدای شخصیت اصلی نیز جذاب است. شنیدن رمان‌های کلاسیک و معروف از زبان گویندگان معروفی که صدایشان را در فیلم‌ها‌ی معروف و یا رادیو شنیده‌ایم یکی دیگر از مزایای کتاب‌های صوتی است. همه عواملی که ذکر شد سبب می‌شود تجربه‌ی شنیدن کتاب صوتی دلنشین و جذاب باشد.
 
کتاب‌ صوتی راهی برای به‌خاطر سپاری
مطالعات نشان داده است برای به‌خاطر سپردن یک مطلب علاوه بر خواندن، شنیدن یکی از راه‌های مناسب است. خواندن و یا شنیدن یک مطلب هر دو به یک اندازه در به خاطر سپاری مطالب مفید هستند. در هنگام مطالعه و خواندن کتاب‌های چاپی چشم‌ها مدام باید متمرکز باشند اما در زمان شنیدن کتاب‌های صوتی می‌توان تمرکز بیشتری داشت و یا مطلب را دوباره شنید. امکان چندباره شنیدن یک مطلب یکی از راههای خوب برای به‌خاطر سپردن مطلب است.
 
کتاب‌ صوتی، همیشه در همه‌جا
گوش دادن به کتاب صوتی نه زمان خاصی می‌خواهد و نه مکان مناسبی. شما در هر شرایطی که باشید می‌توانید با ساده‌ترین ابزار یک کتاب صوتی را بشنوید. وقتی دارید ورزش می‌کنید یا به امور منزل مشغولید، در مسیر رفتن به سر کار و یا حتی در صف نانوایی می‌توانید به کتاب صوتی گوش بدهید.
امروزه رفت و آمد در کلان‌شهرها فرصت زیادی از مخاطبان کتاب گرفته است. کتاب صوتی می‌تواند این زمان‌های مرده را به شنیدن یک کتاب ارزشمند تبدیل کند. به این ترتیب ما می‌توانیم همان‌طور که زندگی مدرن زمان را از ما می‌دزدد با کتاب‌های صوتی کمی زمان برای خودمان بخریم.
 
کتاب صوتی از گذشته تا امروز
یکی از قدیمی‌ترین روش‌های آدم‌ها برای گذران وقت تعریف کردن و روایت کردن قصه‌ها به صورت شفاهی است. از دیر باز همیشه عده‌ای از آدم‌ها دور و بر هم جمع ‌می‌شدند و برای هم قصه تعریف می‌کردند. درواقع شنیدن یک داستان یکی ازاولین روش‌های کتاب‌خوانی حتی قبل از چاپ کتاب بوده است. کتاب صوتی با زنده کردن نوستالژیِ نقل و روایت، امروزه گویی ما را به زمان‌های گذشته می‌برد. در واقع کتاب صوتی همین رسم غنیِ داستان‌گویی را به زمان مدرن آورده است.
 
جوانان و نوجوانان مخاطبان کتاب صوتی
امروزه سرگرمی‌های مدرن، جوانان و نوجوانان را از کتاب و کتاب‌خوانی جدا کرده است. کتاب صوتی یکی از بهترین ‌راه‌ها برای علاقه‌مند کردن این گروه به کتابخوانی است. از آنجا که شنیدن یک کتاب صوتی به ادوات و وسایل مدرنی مثل گوشی همراه و هدفون و ضبط صوت سیار نیاز دارد این گروه از آن استقبال کرده‌اند و تعداد مخاطبان کتاب صوتی در گروه جوانان و نوجوانان رو به افزایش است.
 

برچسب ها :

کتاب صوتی

کتاب صوتی پرشنگ

دلایل گوش دادن به کتاب صوتی